Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (26 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: No
cs: Ne

en: None
cs: Žádné

en: - None -
cs: - Nic -

en: Field
cs: Pole

en: Node
cs: Uzly

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Fixed
cs: Pevná

en: Are you sure you want to delete the block %name?
cs: Opravdu odstranit blok %name?

en: Advanced Options
cs: Pokročilé volby

en: Delete block
cs: Smazat blok

en: Fieldgroup
cs: Skupina polí

en: Maximum upload size per file
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Local
cs: Místní

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
cs: Maximální povolená velikost obrázku vyjádřená jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Pro možnost bez omezení nastavte na 0. Pokud bude nahrán větší obrázek, bude zmenšen tak, aby odpovídal uvedeným rozměrům.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
cs: Uveďte prosím rozlišení ve formátu ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480).

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
cs: Volba "@field" musí obsahovat platnou hodnotu. Buď můžete ponechat textové pole prázdné, nebo vložte text ve tvaru "512" (bajty), "80K" (kilobajty) nebo "50M" (megabajty).

en: Maximum file size
cs: Maximální velikost souboru

en: Ensure that each block description is unique.
cs: Zajistěte unikátní popisy všech bloků.

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Image style: @style
cs: Styl obrázku: @style

en: Maximum dimensions
cs: Maximální rozměry
