Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Field
nl: Veld

en: Region
nl: Gebied

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Entity
nl: Entiteit

en: Fixed
nl: Vast

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nl: Weet u zeker dat u het blok %name wilt verwijderen?

en: Advanced Options
nl: Geavanceerde opties

en: Delete block
nl: Blok verwijderen

en: Fieldgroup
nl: Veldgroep

en: Maximum upload size per file
nl: Maximale uploadgrootte per bestand

en: Local
nl: Lokaal

en: Cover
nl: Omslag

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
nl: De maximum toegestane afbeeldingsgrootte in het formaat BREEDTExHOOGTE, bijvoorbeeld 640x480. Vul 0 in voor onbeperkt. Als een grotere afbeelding wordt geüpload zal deze worden verkleind tot deze waardes.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
nl: Geef een resolutie op in het formaat BREEDTExHOOGTE, bijvoorbeeld 640x480.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
nl: De '@field'-optie moet een toegestane waarde bevatten.  U kunt of dit veld leeglaten of een waarde invullen zoals:  '512' (bytes), '80K' (kilobytes) of '50M' (megabytes).

en: Maximum file size
nl: Maximale bestandsgrootte

en: Ensure that each block description is unique.
nl: Zorg ervoor dat iedere blokbeschrijving uniek is.

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Image style: @style
nl: Afbeeldingsstijl: @style

en: Image Style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Maximum dimensions
nl: Maximale afmetingen

en: Contain
nl: Bevatten
