Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: No
oc: Non

en: None
oc: Pas cap

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Field
oc: Camp

en: Node
oc: Nosèl

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Advanced
oc: Avançat

en: Entity
oc: Entitat

en: Fixed
oc: Fixe

en: Are you sure you want to delete the block %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo blòt %name ?

en: Advanced Options
oc: Opcions avançadas

en: Delete block
oc: Suprimir lo blòt

en: Local
oc: Locale

en: Ensure that each block description is unique.
oc: Asseguratz-vos que cada descripcion de blòt es unica.

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style
