Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: No
ro: Nu

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Field
ro: Câmp

en: Region
ro: Regiune

en: Node
ro: Nod

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Advanced
ro: Avansat

en: Entity
ro: Entitate

en: Fixed
ro: Fix

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ro: Sigur doreşti să ştergi blocul %name ?

en: Delete block
ro: Şterge blocul

en: Maximum file size
ro: Dimensiunea maximă a fișierului

en: Ensure that each block description is unique.
ro: Verifică că descrierea fiecărui bloc este unică.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Maximum dimensions
ro: Dimensiuni maxime
