Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: No
da: Nej

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Field
da: Felt

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Node
da: Indholdselement

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Advanced
da: Avanceret

en: Fixed
da: Fast

en: Are you sure you want to delete the block %name?
da: Ønsker du at slette blokken %name?

en: Advanced Options
da: Avancerede indstillinger

en: Delete block
da: Slet blok

en: Fieldgroup
da: Feltgruppe

en: Maximum upload size per file
da: Maksimal upload-størrelse pr. fil

en: Local
da: Lokal

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
da: Den maksimale tilladte billedstørrelse udtrykt som BREDDExHØJDE (f.eks. 640x480). Sæt til 0 for ubegrænset. Hvis et større billede uploades vil det blive skaleret så det svarer til den givne højde og bredde.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
da: Angiv venligst en opløsning i formatet WIDTHxHEIGHT (f.eks. 640x480).

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
da: "@field" skal indeholde en gyldig værdi. Du kan enten lade feltet stå tomt eller indtaste en tekststreng som "512" (bytes), "80K" (kilobytes) eller "50M" (megabytes).

en: Maximum file size
da: Maksimal filstørrelse

en: Ensure that each block description is unique.
da: Garantér at hver blokbeskrivelse er unik.

en: Image style
da: Billedformat

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style

en: Maximum dimensions
da: Maksimale dimensioner
