Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: No
fa: خیر

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Field
fa: فیلد

en: Region
fa: ناحیه

en: Node
fa: محتوا

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Entity
fa: عنصر

en: Fixed
fa: ثابت

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fa: آیا از حذف بلوک %name اطمینان دارید ؟

en: Advanced Options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Delete block
fa: حذف بلوک

en: Fieldgroup
fa: گروه فیلد

en: Ensure that each block description is unique.
fa: مطمئن شوید که توصیف هر بلوک منحصر به فرد است.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style
