Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Node
hi: नोड

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Advanced
hi: विकसित

en: Entity
hi: इकाई

en: Fixed
hi: निर्धारित

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hi: क्या आप ब्लॉक के %name को मिटाने के लिये निश्चित हैं?

en: Delete block
hi: ब्लॉक को मिटाये

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style
