Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Field
id: Bidang

en: Region
id: Wilayah

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Entity
id: Entitas

en: Fixed
id: Tetap

en: Are you sure you want to delete the block %name?
id: Anda yakin ingin menghapus blok %name ini?

en: Delete block
id: Hapus blok

en: Maximum file size
id: Ukuran berkas maksimum

en: Ensure that each block description is unique.
id: Pastikan bahwa setiap deskripsi blok adalah unik.

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: Maximum dimensions
id: Dimensi maksimum
