Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Field
ja: フィールド

en: Background Image
ja: 背景画像

en: Region
ja: リージョン

en: Node
ja: ノード

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Advanced
ja: 高度

en: Entity
ja: エンティティ

en: Fixed
ja: 固定

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ja: 本当に、%name ブロックを削除してもよろしいですか？

en: Advanced Options
ja: 詳細オプション

en: Delete block
ja: ブロックの削除

en: Fieldgroup
ja: フィールドグループ

en: Maximum file size
ja: 最大ファイルサイズ

en: Ensure that each block description is unique.
ja: ブロックに関する説明が他と重複していないことを確認してください。

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Image Style
ja: イメージスタイル

en: Maximum dimensions
ja: 最大画像サイズ
