Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (27 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: No
pl: Nie

en: None
pl: Brak

en: - None -
pl: - Brak -

en: Field
pl: Pole

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: Node
pl: Węzeł

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Entity
pl: Encja

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pl: Czy na pewno usunąć blok %name?

en: Enable debug mode
pl: Włącz tryb debugowania

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Delete block
pl: Usuń blok

en: Fieldgroup
pl: Grupa pól

en: Maximum upload size per file
pl: Maksymalna wielkość pojedynczego pliku

en: Local
pl: Lokalnie

en: Maximum file size
pl: Maksymalny rozmiar pliku

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Ensure that each block description is unique.
pl: Opisy każdego bloku muszą być unikatowe.

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Maximum dimensions
pl: Maksymalne wymiary
