Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: No
sv: Nej

en: None
sv: Ingen

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Field
sv: Fält

en: Node
sv: Nod

en: Page
sv: Sida

en: Advanced
sv: Utökad

en: Entity
sv: Objekt

en: Fixed
sv: Fast

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sv: Är du säker på att du vill ta bort blocket %name?

en: Advanced Options
sv: Utökade alternativ

en: Delete block
sv: Radera block

en: Fieldgroup
sv: Fältgrupp

en: Maximum upload size per file
sv: Maximal storlek på uppladdning per fil

en: Local
sv: Lokal

en: Cover
sv: Täcka

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
sv: Den största tillåtna bildstorlek uttryckt som BREDDxHÖJD (till exempel 640x480). Sätt detta fält till 0 för att göra storleken obegränsad. Om en bild som är större än angiven storlek laddas upp kommer den skalas ned för att passa storleken.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
sv: Vänligen specificera en upplösning i formatet BREDDxHÖJD (t.ex. 640x480).

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
sv: Alternativet "@field" innehåller ett giltigt värde. Du kan antingen lämna detta textfält tomt eller ange en sträng såsom "512" (bytes), "80K (kilobytes) eller "50M" (megabytes).

en: Maximum file size
sv: Största filstorlek

en: Ensure that each block description is unique.
sv: Säkerställ att varje beskrivning av block är unikt.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Image style: @style
sv: Bildstil: @style

en: Maximum dimensions
sv: Största mått
