Stellar.js (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Field
uk: Поле

en: Background Image
uk: Зображення тла

en: Region
uk: Область

en: Node
uk: Матеріал

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Advanced
uk: Розширені

en: Entity
uk: Сутність

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Are you sure you want to delete the block %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити блок %name?

en: Advanced Options
uk: Додаткові параметри

en: Delete block
uk: Видалити блок

en: Fieldgroup
uk: Група полів

en: Maximum upload size per file
uk: Максимальний розмір файлу, який завантажується

en: Local
uk: Локаль

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Maximum file size
uk: Максимальний розмір файла

en: Scroll
uk: Прокручувати з сайтом

en: Ensure that each block description is unique.
uk: Упевніться, що опис кожного блоку є унікальним.

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Image Style
uk: Стиль зображення

en: Maximum dimensions
uk: Максимальні розміри

en: Horizontal Offset
uk: Горизонтальний зсув

en: Vertical Offset
uk: Вертикальний зсув

en: Field collection item
uk: Складова колекції полів
