Multi-Step Registration (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Title
fr: Titre

en: title
fr: titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Add
fr: Ajouter

en: Machine name
fr: Nom système

en: Step
fr: Étape

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fr: Merci d'avoir demandé un nouveau compte. Votre demande est en attente de validation par l'administrateur du site.<br />En attendant, un message de bienvenue a été envoyé à votre adresse de courriel.

en: Registration successful. You are now logged in.
fr: Enregistrement effectué. Vous êtes maintenant identifié.

en: Next button
fr: Bouton "Suivant"

en: Edit @title
fr: Modifier @title

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fr: Un message de bienvenue avec des instructions supplémentaires a été envoyé à votre adresse de courriel.

en: Exclude fields
fr: Exclure des champs
