Multi-Step Registration (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Title
id: Judul

en: title
id: judul

en: Delete
id: Hapus

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Add
id: Tambah

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
id: Terima kasih telah mengajukan pembuatan akun. Akun Anda saat ini menunggu persetujuan dari administrator situs.<br />
    Sementara itu, pesan selamat datang berisi petunjuk lebih lanjut telah dikirimkan ke alamat email Anda.

en: Registration successful. You are now logged in.
id: Pendaftaran berhasil. Anda sekarang masuk.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
id: Pesan selamat datang dan instruksi lebih lanjut telah dikirimkan pada alamat email Anda
