Multi-Step Registration (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Title
it: Titolo

en: title
it: titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Add
it: Aggiungi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Step
it: Passo

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
it: Ti ringraziamo per aver fatto la richiesta di un profilo utente. Il tuo profilo utente è attualmente in attesa di approvazione da parte dell'amministratore del sito.<br />Nel frattempo un messaggio di benvenuto con ulteriori istruzioni è stato inviato al tuo indirizzo e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
it: Registrazione avvenuta con successo. Risulti ora autenticato.

en: Edit @title
it: Modifica @title

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
it: Un messaggio di benvenuto con ulteriori informazioni è stato inviato al tuo indirizzo di posta elettronica.
