Multi-Step Registration (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Title
de: Titel

en: title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Actions
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: None
de: Keine

en: Weight
de: Gewichtung

en: Add
de: Hinzufügen

en: Machine name
de: Systemname

en: Step
de: Schritt

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
de: Danke, dass Sie ein Benutzerkonto angefordert haben. Ihr Benutzerkonto muss noch vom Administrator der Website freigeschaltet werden.<br />In der Zwischenzeit wurde eine Willkommens-E-Mail mit einer Anleitung an Ihre Adresse geschickt.

en: Registration successful. You are now logged in.
de: Die Registrierung war erfolgreich. Sie sind jetzt angemeldet.

en: Button labels
de: Button-Beschriftungen

en: Next button
de: Nächste Schaltfläche

en: Edit @title
de: @title bearbeiten

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
de: Eine Willkommensnachricht mit weiteren Anweisungen wurde an Ihre E-Mail-Adresse geschickt.
