Multi-Step Registration (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Add
ja: 追加

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Step
ja: ステップ

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ja: アカウントをご申請いただき、ありがとうございます。 あなたのアカウントは現在、サイト管理者の承認待ちとなっております。<br />さしあたり、あなたのメールアドレス宛にご案内を含むウェルカムメッセージが送信されました。

en: Registration successful. You are now logged in.
ja: 正常に登録されました。 あなたは現在、ログインしています。

en: Edit @title
ja: @title を編集

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ja: より詳しい説明があなたのメールアドレスに送信されています。
