Multi-Step Registration (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Title
pt: Título

en: title
pt: título

en: Delete
pt: Apagar

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Add
pt: Adicionar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Step
pt: Passo

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pt: Obrigado por se inscrever para uma conta. A aprovação da sua conta pelos administradores do site está pendente.<br />Uma mensagem de boas-vindas e mais instruções foram enviadas para o seu e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
pt: O cadastro foi completado. Você está logado agora.

en: Button labels
pt: Rótulos de botão

en: Next button
pt: Botão próximo

en: Edit @title
pt: Editar @title

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pt: Uma mensagem de boas-vindas com instruções foi enviada para o seu endereço de e-mail.
