Stepwise (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Submit
de: Absenden

en: Group
de: Gruppe

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Export
de: Exportieren

en: Save
de: Speichern

en: remove
de: entfernen

en: Modules
de: Module

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
de: Bitte nur kleine alphanumerische Zeichen, Unterstriche (_) und Bindestriche (-) für Stilnamen verwenden.

en: Requires: !module-list
de: Benötigt: !module-list

en: Required by: !module-list
de: Benötigt von: !module-list
