Stepwise (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Submit
it: Invia

en: Group
it: Gruppo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: remove
it: rimuovi

en: Modules
it: Moduli

en: Configuration
it: Configurazione

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
it: Utilizzare solo caratteri alfanumerici minuscoli, underscore (_), e trattini (-) per i nomi degli stili.

en: Requires: !module-list
it: Richiede: !module-list

en: Required by: !module-list
it: Richiesto da: !module-list
