StockUnlocks - Mobile and cell phone unlocking (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Item
hi: वस्तु

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Country
hi: देश

en: Name
hi: नाम

en: username
hi: सदस्यनाम

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Time
hi: समय

en: Add
hi: जोड़ें

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: type
hi: प्रकार

en: Mail
hi: मेल

en: Send
hi: भेजें

en: Code
hi: कोड

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Result
hi: परिणाम

en: Message:
hi: संदेश

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Activate
hi: सक्रिय

en: cURL
hi: कर्ल
