StockUnlocks - Mobile and cell phone unlocking (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (55 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Item
it: Elemento

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Comments
it: Commenti

en: Currency
it: Valuta

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: username
it: nome utente

en: Update
it: Aggiorna

en: Time
it: Data e ora

en: Add
it: Aggiungi

en: Notes
it: Note

en: type
it: tipo

en: Qty
it: Qtà

en: Model
it: Modello

en: Send
it: Invia

en: Code
it: Codice

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Checkout
it: Vai alla cassa

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Send to
it: Invia a

en: Result
it: Risultato

en: Message:
it: Messaggio:

en: Shopping cart
it: Carrello

en: Subject:
it: Oggetto:

en: Total:
it: Totale:

en: Add to Cart
it: Aggiungi al carrello

en: Credit
it: Credito

en: Select...
it: Scegli...

en: From Name
it: Nome mittente

en: Select
it: Scegliere

en: Variables
it: Variabili

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Activate
it: Attiva

en: Execute
it: Esegui

en: View cart
it: Vedi carrello

en: Hide block if cart is empty.
it: Nascondi il blocco se il carrello è vuoto.

en: Display the shopping cart icon in the block title.
it: Mostra l'icona del carrello nel titolo del blocco.

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
it: Rendi il blocco del carrello espandibile cliccando il titolo del blocco o la freccia.

en: Display the shopping cart block collapsed by default.
it: Mostra il blocco del carrello espanso in modo predefinito.

en: Display small help text in the shopping cart block.
it: Mostra un piccolo testo di aiuto nel blocco del carrello.

en: Cart help text
it: Testo di aiuto del carrello

en: Displayed if the above box is checked.
it: Visualizzato se la casella di spunta sopra è selezionata.

en: Click title to display cart contents.
it: Titolo usato per visualizzare i contenuti del carrello.

en: Use the following links to find documentation and support:
it: Usa i links seguenti per trovare documentazione e supporto:

en: Support Forums
it: I forum di supporto

en: Private file system path
it: Percorso per i file privati

en: Your shopping cart is empty.
it: Il carrello è vuoto.
