StockUnlocks - Mobile and cell phone unlocking (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Item
ja: 項目

en: Subject
ja: 件名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Comments
ja: コメント

en: Currency
ja: 通貨

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: Country
ja: 国

en: Name
ja: 名前

en: username
ja: ユーザー名

en: Update
ja: 更新

en: Time
ja: 時間

en: Add
ja: 追加

en: Notes
ja: ノート

en: type
ja: タイプ

en: Mail
ja: メール

en: Qty
ja: 数量

en: Send
ja: 送信

en: Code
ja: コード

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Checkout
ja: 購入手続き

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Result
ja: 結果

en: Message:
ja: メッセージ:

en: Shopping cart
ja: ショッピングカート

en: Subject:
ja: 題名:

en: Total:
ja: 合計:

en: Add to Cart
ja: カートへ入れる

en: Credit
ja: 現金

en: Select
ja: 選択

en: Variables
ja: 変数

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Offline
ja: オフライン

en: Activate
ja: 有効化

en: Deactivate
ja: 非アクティブ化

en: Execute
ja: 実行

en: View cart
ja: カートを表示

en: Hide block if cart is empty.
ja: カートが空の場合にブロックを非表示。

en: Display the shopping cart icon in the block title.
ja: ブロックのタイトルにショッピングカートのアイコンを表示。

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
ja: 名前または矢印のクリックでショッピングカートブロックを折りたたみ可能にする。

en: Display the shopping cart block collapsed by default.
ja: ショッピングカートブロックをデフォルトで展開して表示。

en: Display small help text in the shopping cart block.
ja: ショッピングカートブロックにヘルプテキストを小さく表示。

en: Cart help text
ja: カートのヘルプテキスト

en: Displayed if the above box is checked.
ja: 上記のボックスにチェックがあれば表示。

en: Click title to display cart contents.
ja: タイトルをクリックしてカートの中身を表示。

en: Use the following links to find documentation and support:
ja: 以下のリンクから、ドキュメントやサポートを探すことができます。（英語）

en: Support Forums
ja: サポートフォーラム

en: Show/hide shopping cart contents.
ja: ショッピングカートの中身を表示/非表示。

en: View your shopping cart.
ja: カートの中を見る

en: Private file system path
ja: プライベートファイルシステムパス

en: Your shopping cart is empty.
ja: ショッピングカートは空です。
