StockUnlocks - Mobile and cell phone unlocking (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Item
tr: Öğe

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Currency
tr: Para birimi

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Country
tr: Ülke

en: Name
tr: İsim

en: username
tr: kullanıcı adı

en: Update
tr: Güncelle

en: Time
tr: Zaman

en: Add
tr: Ekle

en: Notes
tr: Notlar

en: type
tr: tür

en: Mail
tr: Posta

en: Qty
tr: Adet

en: Send
tr: Gönder

en: Code
tr: Kod

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Checkout
tr: Kasa

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Send to
tr: Alıcı

en: Result
tr: Sonuç

en: Message:
tr: İleti:

en: Shopping cart
tr: Alışveriş sepeti

en: Total:
tr: Toplam:

en: From Name
tr: Gönderen Adı

en: Select
tr: Seç

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Offline
tr: Çevrim dışı

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Deactivate
tr: Devre dışı bırak

en: Execute
tr: Çalıştır

en: View cart
tr: Sepeti görüntüle

en: Hide block if cart is empty.
tr: Sepet boş ise bloğu gizle

en: Display the shopping cart icon in the block title.
tr: Blok başlığında alışveriş sepeti simgesini göster.

en: Display small help text in the shopping cart block.
tr: Alışveriş sepeti bloğunda küçük yardım metni göster

en: Cart help text
tr: Sepet yardım metni

en: Displayed if the above box is checked.
tr: Üstteki kutu işaretlendiyse gösterilir.

en: Click title to display cart contents.
tr: Sepet içeriğini görüntülemek için başlığı tıklayın.

en: Use the following links to find documentation and support:
tr: Dökümantasyon ve destek için bu linkleri kullanınız:

en: Support Forums
tr: Destek Forumları

en: Show/hide shopping cart contents.
tr: Sepeti göster/gizle.

en: View your shopping cart.
tr: Sepetinizi götüntüleyin.

en: Private file system path
tr: Özel dosya sistemi yolu

en: Your shopping cart is empty.
tr: Alışveriş sepetiniz boş.

en: Plain text only.
tr: Sadece düz metin.
