StockUnlocks - Mobile and cell phone unlocking (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Username
fa: نام کاربری

en: Item
fa: آیتم

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Currency
fa: واحد پول

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: Country
fa: کشور

en: Name
fa: نام

en: username
fa: نام کاربری

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Time
fa: زمان

en: Add
fa: افزودن

en: URL
fa: نشانی

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: type
fa: نوع

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: Qty
fa: تعداد

en: Model
fa: مدل

en: Send
fa: ارسال

en: Code
fa: کد

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Checkout
fa: تکمیل سفارش

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Send to
fa: ارسال به

en: Result
fa: نتیجه

en: Message:
fa: پیغام:

en: Shopping cart
fa: سبد خرید

en: Total:
fa: مجموع:

en: Credit
fa: اعتبار

en: Select
fa: انتخاب

en: Variables
fa: متغیرها

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Offline
fa: آفلاین

en: Activate
fa: فعال‌سازی

en: Deactivate
fa: غیرفعال کردن

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: View cart
fa: مشاهده سبد خرید

en: Hide block if cart is empty.
fa: اگر سبد خرید خالی بود بلوک را مخفی کن.

en: Display the shopping cart icon in the block title.
fa: شمایل سبد خرید را در عنوان بلوک نشان بده

en: Cart help text
fa: متن راهنمای سبد خرید

en: Use the following links to find documentation and support:
fa: از پیوندهای زیر برای یافتن مستندات و پشتیبانی استفاده کنید:

en: Support Forums
fa: انجمن‌های پشتیبانی

en: Show/hide shopping cart contents.
fa: نمایش/مخفی‌سازی محتویات سبد خرید.

en: View your shopping cart.
fa: سبد خرید خود را مشاهده کنید.

en: Private file system path
fa: مسیر سیستم فایل خصوصی

en: Your shopping cart is empty.
fa: سبد خرید شما خالی است.

en: <strong>!product-title</strong> removed from your shopping cart.
fa: <strong>!product-title</strong> از سبد خرید شما حذف شد.
