StockUnlocks - Mobile and cell phone unlocking (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (61 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Item
fr: Élément

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Comments
fr: Commentaires

en: Currency
fr: Devise

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Country
fr: Pays

en: Name
fr: Nom

en: username
fr: nom d'utilisateur

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Time
fr: Heure

en: Add
fr: Ajouter

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Mail
fr: Courriel

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Qty
fr: Qté

en: Model
fr: Modèle

en: Send
fr: Envoyer

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Checkout
fr: Passer la commande

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Send to
fr: Envoyer à

en: Result
fr: Résultat

en: Message:
fr: Message :

en: Set Default
fr: Définir par défaut

en: Shopping cart
fr: Panier

en: Subject:
fr: Sujet :

en: Total:
fr: Total :

en: Credit
fr: Crédit

en: Select...
fr: Sélectionner...

en: From Name
fr: Nom de l'expéditeur

en: Select
fr: Sélectionner

en: Unpublish
fr: Dépublier

en: Offline
fr: Hors ligne

en: Brand
fr: Marque

en: Activate
fr: Activer

en: Deactivate
fr: Désactiver

en: Execute
fr: Exécuter

en: View cart
fr: Voir le panier

en: Hide block if cart is empty.
fr: Cacher le bloc si le panier est vide.

en: Display the shopping cart icon in the block title.
fr: Afficher l'icône du panier dans le titre du bloc.

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
fr: Rendre le bloc du panier repliable en cliquant sur le nom ou la flèche.

en: Display the shopping cart block collapsed by default.
fr: Afficher le bloc du panier replié par défaut.

en: Display small help text in the shopping cart block.
fr: Afficher un petit texte d'aide dans le bloc du panier.

en: Cart help text
fr: Texte d'aide du panier

en: Displayed if the above box is checked.
fr: Affiché si la case ci-dessus est cochée.

en: Click title to display cart contents.
fr: Cliquez sur le titre pour afficher le contenu du panier.

en: Use the following links to find documentation and support:
fr: Utilisez les liens suivants pour accéder au support et à la documentation :

en: Support Forums
fr: Forums de support

en: Show/hide shopping cart contents.
fr: Afficher/masquer le contenu du panier.

en: View your shopping cart.
fr: Voir votre panier.

en: From Email
fr: Courriel de l'expéditeur

en: Private file system path
fr: Chemin du système privé de fichier

en: Your shopping cart is empty.
fr: Votre panier est vide.

en: <strong>!product-title</strong> removed from your shopping cart.
fr: <strong>!product-title</strong> retiré de votre panier.
