StockUnlocks - Mobile and cell phone unlocking (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (69 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Item
hu: Tétel

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Currency
hu: Pénznem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Country
hu: Ország

en: Name
hu: Név

en: username
hu: felhasználónév

en: Update
hu: Frissítés

en: Time
hu: Idő

en: Add
hu: Hozzáadás

en: URL
hu: Webcím

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: ID
hu: Azonosító

en: type
hu: típus

en: Mail
hu: Levél

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Qty
hu: Menny.

en: Model
hu: Modell

en: Send
hu: Küldés

en: Code
hu: Kód

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Checkout
hu: Pénztár

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Send to
hu: Címzett

en: Result
hu: Eredmény

en: Message:
hu: Üzenet:

en: Shopping cart
hu: Kosár

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: Total:
hu: Összesen:

en: Add to Cart
hu: Kosárba

en: Credit
hu: Hitel

en: From Name
hu: Feladó neve

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Variables
hu: Változók

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Brand
hu: Márka

en: Activate
hu: Bekapcsolás

en: Deactivate
hu: Tiltás

en: Execute
hu: Végrehajt

en: View cart
hu: Kosár megtekintése

en: model
hu: modell

en: Hide block if cart is empty.
hu: Blokk elrejtése üres kosár esetén.

en: Display the shopping cart icon in the block title.
hu: Kosár ikon megjelenítése a blokk címében.

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
hu: A kosár blokk lenyithatóvá tétele a címére vagy a nyílra való kattintáskor.

en: Display the shopping cart block collapsed by default.
hu: Kosár blokk becsukása alapértelmezésként.

en: Display small help text in the shopping cart block.
hu: Rövid súgó szöveg megjelenítése a kosár blokkban.

en: Cart help text
hu: A kosár súgója

en: Displayed if the above box is checked.
hu: Megjelenítés, ha a fenti jelölőnégyzet be van jelőlve.

en: Click title to display cart contents.
hu: A címre kattintva megjelenik a kosár tartalma.

en: Use the following links to find documentation and support:
hu: A következő webhelyeken bővebb dokumentációt és támogatás található:

en: Support Forums
hu: Támogató fórumok

en: Show/hide shopping cart contents.
hu: A kosár tartalmának elrejtése/megjelenítése.

en: View your shopping cart.
hu: A kosár megtekintése.

en: From Email
hu: Feladó e-mail címe

en: Private file system path
hu: Rejtett fájlok útvonala

en: <span class="num-items">1</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
hu[0]: <span class="num-items">1</span> tétel
hu[1]: <span class="num-items">@count</span> tétel

en: Your shopping cart is empty.
hu: A kosár üres.

en: <strong>!product-title</strong> removed from your shopping cart.
hu: <strong>!product-title</strong> törölve lett a kosárból.

en: provider
hu: szolgáltató

en: brand
hu: márka
