StockUnlocks - Mobile and cell phone unlocking (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Item
id: Barang

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Comments
id: Komentar

en: Currency
id: Mata uang

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: username
id: namaanggota

en: Update
id: Perbarui

en: Time
id: Waktu

en: Add
id: Tambah

en: type
id: tipe

en: Mail
id: Email

en: Send
id: Kirim

en: Code
id: Kode

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Provider
id: Penyedia

en: Result
id: Hasil

en: Message:
id: Pesan:

en: Shopping cart
id: Keranjang belanja

en: Select
id: Pilih

en: Variables
id: Variabel

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Activate
id: Aktifkan

en: View cart
id: Tampilkan keranjang

en: Private file system path
id: Path sistem file pribadi

en: Your shopping cart is empty.
id: Keranjang belanja Anda kosong.

en: <strong>!product-title</strong> removed from your shopping cart.
id: <strong>!product-title</strong> dibuang dari keranjang belanja anda.
