StockUnlocks - Mobile and cell phone unlocking (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (54 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Comments
pt: Comentários

en: Currency
pt: Moeda Corrente

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Country
pt: País

en: Name
pt: Nome

en: username
pt: nome de usuário

en: Update
pt: Atualizar

en: Time
pt: Hora

en: Add
pt: Adicionar

en: Notes
pt: Notas

en: type
pt: tipo

en: Mail
pt: E-mail

en: API Key
pt: Chave de API

en: Qty
pt: Qtd

en: Model
pt: Modelo

en: Send
pt: Enviar

en: Code
pt: Código

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Checkout
pt: Fechar pedido

en: Provider
pt: Provedor

en: Send to
pt: Enviar para

en: Result
pt: Resultado

en: Message:
pt: Mensagem:

en: Shopping cart
pt: Carrinho

en: Subject:
pt: Assunto:

en: Add to Cart
pt: Comprar

en: Credit
pt: Crédito

en: Select
pt: Selecionar

en: Variables
pt: Variáveis

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Brand
pt: Marca

en: Activate
pt: Ativar

en: Deactivate
pt: Desativar

en: Execute
pt: Executar

en: View cart
pt: Ver carrinho

en: Display the shopping cart icon in the block title.
pt: Exibir ícone do carrinho no título do bloco.

en: Cart help text
pt: Texto de ajuda do carrinho

en: Click title to display cart contents.
pt: Clique no título para mostrar o conteúdo do carrinho.

en: Use the following links to find documentation and support:
pt: Utilize os seguintes links para encontrar documentação e suporte:

en: Support Forums
pt: Fóruns de suporte

en: Show/hide shopping cart contents.
pt: Mostrar/esconder conteúdo do carrinho de compras.

en: View your shopping cart.
pt: Ver seu carrinho de compras.

en: Private file system path
pt: Caminho do diretório de arquivos privados

en: Your shopping cart is empty.
pt: Seu carrinho de compras está vazio.

en: <strong>!product-title</strong> removed from your shopping cart.
pt: <strong>!product-title</strong> removido do seu carrinho de compras.

en: Administer StockUnlocks
pt: Administrar StockUnlocks
