Stop Spam (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Comments
de: Kommentare

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Comment form
de: Kommentarformular

en: settings
de: Einstellungen

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Update
de: Aktualisieren

en: Loaded
de: Geladen

en: Not loaded
de: Nicht geladen

en: Never
de: Nie

en: Comment
de: Kommentar

en: Last update
de: Letzte Aktualisierung

en: Nodes
de: Inhalte

en: comments
de: Kommentare

en: Clear
de: Leeren

en: Spam control
de: Spamkontrolle

en: 1 comment | @count comments
de[0]: 1 Kommentar
de[1]: @count Kommentare

en: Report settings
de: Auswertungen

en: nodes
de: Beiträge

en: External links
de: Externe Links

en: Finished with an error.
de: Mit einem Fehler beendet.

en: @name form
de: Formular @name

en: Fresh
de: Fresh (Frisch)

en: Protected forms
de: Geschützte Formulare
