Stop Spam (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Comments
fr: Commentaires

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Comment form
fr: Formulaire de commentaire

en: settings
fr: paramètres

en: Summary
fr: Résumé

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Loaded
fr: Chargé

en: Not loaded
fr: Pas chargé

en: Host
fr: Hôte

en: Never
fr: Jamais

en: Comment
fr: Commentaire

en: Last update
fr: Dernière mise à jour

en: Nodes
fr: Nœuds

en: comments
fr: commentaires

en: Clear
fr: Vider

en: Spam control
fr: Contrôle du pollupostage

en: 1 comment | @count comments
fr[0]: @count commentaire
fr[1]: @count commentaires

en: Report settings
fr: Paramètres des rapports

en: nodes
fr: nœuds

en: External links
fr: Liens externes

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: @name form
fr: Formulaire @name
