Stop Spam (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Comment form
hi: प्रपत्र टिप्पणी

en: settings
hi: सेटिंग्स

en: Summary
hi: सारांश

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: URL
hi: यूआरएल

en: Host
hi: होस्ट

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Last update
hi: आखरी बार सुधार

en: Nodes
hi: नोड्स

en: comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Spam control
hi: स्पैम नियंत्रण

en: 1 comment | @count comments
hi[0]: १ टिप्पणी
hi[1]: @count टिप्पणियाँ
