Storage API (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (39 entries)

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Username
he: שם משתמש

en: Confirm
he: אישור

en: Remove
he: הסרה

en: Access control
he: בקרת גישה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Container
he: מיכל

en: Add container
he: הוספת מיכל

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Save
he: שמירה

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Region
he: איזור

en: n/a
he: -ללא-

en: Files
he: קבצים

en: Create
he: יצירה

en: Active
he: פעיל

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Host
he: שם שרת

en: Location
he: מיקום

en: Directory
he: סיפרייה

en: Table
he: טבלה

en: External
he: חיצוני

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Port
he: פורט

en: Storage
he: אחסון

en: Base URL
he: כתובת האתר הבסיסית

en: Suspend
he: השהה

en: 1 byte | @count bytes
he[0]: בית אחד
he[1]: @count בתים
