Storage API (7.x-1.0) - en to te translation catalogue (30 entries)

en: Next
te: తరువాత

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Username
te: వాడుకరి పేరు

en: Confirm
te: నిర్ధారించు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Access control
te: అనుమతి నియంత్రణ

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: view
te: వీక్షించు

en: Edit
te: మార్చు

en: Size
te: కొలత

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Weight
te: భారం

en: Name
te: పేరు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Add
te: చేర్చు

en: View
te: చూడు

en: Region
te: ప్రాంతం

en: n/a
te: వర్తించదు

en: Files
te: ఫైళ్లు

en: Create
te: సృష్టించు

en: Database
te: డేటాబేస్

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Table
te: పట్టిక

en: here
te: ఇక్కడ

en: Optional
te: ఐచ్చికం

en: 1 byte | @count bytes
te[0]: 1 బైటు
te[1]: @count బైట్లు
