Storage API (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Remove
ar: حذف

en: Access control
ar: صلاحيات الوصول

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Container
ar: حاوية

en: Add container
ar: أضف حاوية

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: Save
ar: حفظ

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Region
ar: المنطقة

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Files
ar: الملفات

en: Create
ar: أنشئ

en: Active
ar: نشط

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Host
ar: المستضيف

en: Location
ar: الموضع

en: Directory
ar: الدليل

en: Table
ar: جدول

en: here
ar: هنا

en: External
ar: خارجي

en: Optional
ar: اختياري

en: Port
ar: منفذ
