Storage API (7.x-1.1) - en to gl translation catalogue (41 entries)

en: Next
gl: Seguinte

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Remove
gl: Quitar

en: Access control
gl: Control de acceso

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: Size
gl: Tamaño

en: None
gl: Ningún

en: Password
gl: Contrasinal

en: Weight
gl: Peso

en: Container
gl: Contedor

en: Add container
gl: Engadir colector

en: Name
gl: Nome

en: Back
gl: Voltar

en: Save
gl: Gardar

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Region
gl: Área

en: n/a
gl: n/d

en: Files
gl: Ficheiros

en: Create
gl: Crear

en: Active
gl: Activo

en: Database
gl: Base de datos

en: Host
gl: Anfitrión

en: Location
gl: Localización

en: Directory
gl: Directorio

en: Table
gl: Táboa

en: here
gl: aquí

en: External
gl: Externo

en: Optional
gl: Opcional

en: Port
gl: Porto

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Not configured
gl: Sen configurar

en: Service
gl: Servizo

en: Supported
gl: Soportado

en: Directory path
gl: Ruta do directorio
