Storage API (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (34 entries)

en: Next
hr: Sljedeći

en: Delete
hr: Ukloni

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Remove
hr: Ukloni

en: Access control
hr: Kontrola pristupa

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: view
hr: prikaz

en: Edit
hr: Uredi

en: Size
hr: Veličina

en: None
hr: Nema

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Container
hr: Kontejner

en: Add container
hr: Dodaj spremnik

en: Name
hr: Naziv

en: Back
hr: Natrag

en: Save
hr: Spremi

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Region
hr: Regija

en: n/a
hr: nije dostupno

en: Files
hr: Datoteke

en: Create
hr: Stvori

en: Active
hr: Aktivno

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Location
hr: Lokacija

en: Directory
hr: Imenik

en: Table
hr: Tablica

en: here
hr: ovdje

en: External
hr: Eksterni

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Storage
hr: Spremnik
