Storage API (7.x-1.1) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: Next
ku: دواتر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Confirm
ku: دووبارە

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: view
ku: پیشاندان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Size
ku: قەبارە

en: None
ku: هیچ

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Add container
ku: زیادکردنی کۆگا

en: Name
ku: ناو

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Region
ku: ناوچە

en: n/a
ku: نییە

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: Create
ku: درووستکردن

en: Active
ku: چالاکە

en: Location
ku: شوێن

en: Table
ku: خشتە

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە

en: Port
ku: دەروازە
