Storage API (7.x-1.1) - en to lt translation catalogue (41 entries)

en: Next
lt: Kitas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Username
lt: Nario vardas

en: Confirm
lt: Patvirtinti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Access control
lt: Prieigos kontrolė

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: view
lt: peržiūrėti

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Size
lt: Dydis

en: None
lt: Joks

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Weight
lt: Svoris

en: Container
lt: Konteineris

en: Containers
lt: Konteineriai

en: Add container
lt: Pridėti konteinerį

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Back
lt: Atgal

en: Save
lt: Saugoti

en: Add
lt: Pridėti

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Region
lt: Sritis

en: n/a
lt: n/d

en: Files
lt: Failai

en: Create
lt: Kurti

en: Active
lt: Aktyvus

en: Database
lt: Duomenų bazė

en: Host
lt: Serveris

en: Location
lt: Vieta

en: Directory
lt: Katalogas

en: Table
lt: Lentelė

en: here
lt: čia

en: External
lt: Išorinis

en: Optional
lt: Pasirinktinis

en: Port
lt: Šliuzas

en: Storage
lt: Saugykla

en: Not configured
lt: Nenustatyta

en: Service
lt: Paslauga

en: Directory path
lt: Katalogo kelias
