Storage API (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Username
sv: Användarnamn

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Remove
sv: Ta bort

en: Access control
sv: Behörighet

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: None
sv: Ingen

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Container
sv: Grupp

en: Add container
sv: Lägg till forumgrupp

en: Name
sv: Namn

en: Back
sv: Tillbaka

en: Save
sv: Spara

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Files
sv: Filer

en: Create
sv: Skapa

en: Active
sv: Aktiv

en: Database
sv: Databas

en: Host
sv: Värd

en: Location
sv: Plats

en: Directory
sv: Katalog

en: Table
sv: Tabell

en: here
sv: här

en: External
sv: Extern

en: Optional
sv: Valfritt

en: Storage
sv: Lagring

en: Base URL
sv: Bas URL

en: Classes
sv: Klasser

en: Not configured
sv: Ej inställd

en: Service
sv: Tjänst

en: Directory path
sv: Sökväg till katalog

en: Bucket
sv: Hink
