Storage API (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Confirm
it: Conferma

en: Remove
it: Elimina

en: Access control
it: Controllo accessi

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Container
it: Contenitore

en: Containers
it: Contenitori

en: Add container
it: Aggiungi un contenitore

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Region
it: Regione

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: n/a
it: n/d

en: Files
it: File

en: Create
it: Crea

en: Active
it: Attivo

en: Location
it: Posizione

en: Directory
it: Cartella

en: Table
it: Tabella

en: here
it: qui

en: External
it: Esterna

en: Optional
it: Opzionale

en: Port
it: Porta

en: Storage
it: Archiviazione

en: Base URL
it: URL base

en: Classes
it: Classi

en: Not configured
it: Non configurato

en: Service
it: Servizio

en: Suspend
it: Sospendere

en: Supported
it: Supportato

en: Directory path
it: Percorso cartella

en: Already exists
it: Esiste già

en: Create container
it: Crea contenitore
