Storage API (7.x-1.2) - en to th translation catalogue (35 entries)

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Remove
th: เอาออก

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Back
th: กลับ

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: n/a
th: ไม่มีข้อมูล

en: Create
th: สร้าง

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Host
th: โฮสต์

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Table
th: ตาราง

en: External
th: ภายนอก

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Port
th: พอร์ต

en: Service
th: บริการ

en: Repair
th: วิธีแก้ปัญหาการใช้งาน

en: Enable Libraries API 7.x-2.x
th: เปิดใช้งานไลบรารี่ API 7.x-2.x

en: US West (Northern California)
th: สหรัฐ ฝั่งตะวันตก (แคลิฟอร์เนียเหนือ)

en: US West (Oregon)
th: สหรัฐ ฝั่งตะวันตก (โอเรกอน)

en: Asia Pacific (Singapore)
th: เอเซีย แปซิฟิค (สิงค์โปร์)

en: Asia Pacific (Tokyo)
th: เอเซีย แปซิฟิค (โตเกียว)

en: South America (Sao Paulo)
th: อเมริกาใต้ (เซา เปาโล)
