Storage API (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Remove
ro: Elimină

en: Access control
ro: Control acces

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: None
ro: Nimic

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Container
ro: Recipient

en: Add container
ro: Adaugă container

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Region
ro: Regiune

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Files
ro: Fișiere

en: Create
ro: Crează

en: Active
ro: Activ

en: Database
ro: Bază de date

en: Host
ro: Gazdă

en: Location
ro: Locaţia

en: Directory
ro: Director

en: Table
ro: Tabel

en: here
ro: aici

en: Class
ro: Clasă

en: External
ro: Extern

en: Optional
ro: Opţional

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit al Marii Britanii

en: United States
ro: Statele Unite

en: API key
ro: Cheia API

en: Storage
ro: Depozitare

en: Base URL
ro: URL de bază

en: Classes
ro: Clase

en: Already exists
ro: Există deja

en: Username field is required.
ro: Câmpul nume de utilizator este obligatoriu.

en: File storage
ro: Stocare fișier
