Storage API (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Confirm
ja: 確認

en: Remove
ja: 削除

en: Access control
ja: アクセスコントロール

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: None
ja: なし

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: Container
ja: コンテナー

en: Add container
ja: コンテナーを追加

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Save
ja: 保存

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Region
ja: リージョン

en: Unknown
ja: 不明

en: n/a
ja: 利用不可

en: Files
ja: ファイル

en: Create
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Database
ja: データベース

en: Host
ja: ホスト

en: Location
ja: 場所

en: Directory
ja: ディレクトリー

en: Table
ja: テーブル

en: here
ja: こちら

en: Class
ja: クラス

en: External
ja: 外部

en: Optional
ja: 任意

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: Port
ja: ポート

en: Locality
ja: 地域

en: Storage
ja: ストレージ

en: Base URL
ja: ベースURL

en: Classes
ja: クラス

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Service
ja: サービス

en: Suspend
ja: 一時停止

en: Directory path
ja: ディレクトリーパス

en: Already exists
ja: 既存

en: Create container
ja: コンテナーの作成

en: Destroy
ja: 削除

en: File storage
ja: ファイル保存場所
