Storage API (7.x-1.4) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Remove
ru: Удалить

en: Access control
ru: Контроль доступа

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Size
ru: Размер

en: None
ru: Нет

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: Container
ru: Контейнер

en: Add container
ru: Добавить контейнер

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: Save
ru: Сохранить

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Region
ru: Область

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: n/a
ru: н/д

en: Files
ru: Файлы

en: Create
ru: Создать

en: Active
ru: Активно

en: Database
ru: База данных

en: Host
ru: Хост

en: Location
ru: Место

en: Directory
ru: Каталог

en: Table
ru: Таблица

en: here
ru: здесь

en: Class
ru: Класс

en: External
ru: Внешний

en: Optional
ru: Необязательно

en: United Kingdom
ru: Великобритания

en: United States
ru: Соединённые Штаты Америки

en: Port
ru: Порт

en: API key
ru: API-ключ

en: Locality
ru: Местоположение

en: Storage
ru: Хранилище

en: Base URL
ru: Базовый URL

en: Classes
ru: Классы

en: Not configured
ru: Не настроено

en: Supported
ru: Поддерживается

en: Unsupported
ru: Не поддерживается

en: Directory path
ru: Путь к папке

en: Already exists
ru: Уже существует

en: Filesystem
ru: Файловая система

en:  settings
ru:  настройки

en: Username field is required.
ru: Поле имени пользователя обязательно.

en: File storage
ru: Хранилище файлов
