Storage API (7.x-1.5) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Remove
fr: Retirer

en: Access control
fr: Contrôle d'accès

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Size
fr: Taille

en: None
fr: Aucun(e)

en: Password
fr: Mot de passe

en: Weight
fr: Poids

en: Container
fr: Conteneur

en: Add container
fr: Ajouter un conteneur

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Region
fr: Région

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Files
fr: Fichiers

en: Create
fr: Créer

en: Active
fr: Actif

en: Database
fr: Base de données

en: Host
fr: Hôte

en: Location
fr: Emplacement

en: Directory
fr: Répertoire

en: Table
fr: Tableau

en: here
fr: ici

en: Class
fr: Classe

en: External
fr: Externe

en: Optional
fr: Facultatif

en: United Kingdom
fr: Royaume-Uni

en: United States
fr: États-Unis

en: API key
fr: Clé d'API

en: Locality
fr: Localité

en: Storage
fr: Stockage

en: Base URL
fr: URL de base

en: Not configured
fr: Pas configuré

en: Suspended
fr: Suspendue

en: Suspend
fr: Suspendre

en: Supported
fr: Pris en charge

en: Directory path
fr: Chemin du répertoire

en: Already exists
fr: Existe déjà

en: Bucket
fr: Ensemble

en: Statistic
fr: Statistique

en: Username field is required.
fr: Le champ nom d'utilisateur est requis.

en: File storage
fr: Stockage de fichiers
