Storage API (7.x-1.5) - en to is translation catalogue (37 entries)

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Username
is: Notendanafn

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Access control
is: Aðgangsstýring

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: None
is: Engin

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Container
is: Gámur

en: Add container
is: Bæta við gámi

en: Name
is: Nafn

en: Back
is: Til baka

en: Save
is: Vista

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Region
is: Svæði

en: Unknown
is: Óþekkt

en: n/a
is: á ekki við

en: Files
is: Skrár

en: Create
is: Stofna

en: Active
is: Virkt

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Host
is: Vél

en: Location
is: Staðsetning

en: Table
is: Tafla

en: Optional
is: Valkvætt

en: United Kingdom
is: Bretland

en: United States
is: Bandaríkin

en: Storage
is: Geymsla

en: Already exists
is: Er þegar til staðar
