Storage API (7.x-1.6) - en to mr translation catalogue (27 entries)

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Remove
mr: काढा

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: None
mr: काहीच नाही

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Container
mr: प्रभाग

en: Name
mr: नाव

en: Back
mr: मागे

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Files
mr: फाईल्स

en: Active
mr: सक्रिय

en: Location
mr: स्थळ

en: here
mr: येथे

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Suspended
mr: निलंबित
