Storage API (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Username
fa: نام کاربری

en: Confirm
fa: تایید

en: Remove
fa: حذف

en: Access control
fa: کنترل دسترسی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: تدوین

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Password
fa: رمز

en: Weight
fa: وزن

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Add container
fa: افزودن چارچوب

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Region
fa: ناحیه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: n/a
fa: هیچ

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Create
fa: ایجاد

en: Active
fa: فعال

en: Database
fa: مخزن داده

en: Host
fa: میزبان

en: Location
fa: مکان

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Table
fa: جدول

en: External
fa: خارجی

en: Optional
fa: اختیاری

en: United Kingdom
fa: بریتانیا

en: United States
fa: ایالات متحده آمریکا

en: Port
fa: درگاه

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: Already exists
fa: قبلا استفاده شده است
