Storage API (7.x-1.6) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Confirm
tr: Onayla

en: Remove
tr: Kaldır

en: Access control
tr: Erişim denetimi

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: None
tr: Hiçbiri

en: Password
tr: Parola

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Add container
tr: Kapsayıcı ekle

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Region
tr: Bölge

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Files
tr: Dosyalar

en: Create
tr: Oluştur

en: Active
tr: Etkin

en: Database
tr: Veritabanı

en: Host
tr: Sunucu

en: Location
tr: Konum

en: Directory
tr: Dizin

en: Table
tr: Tablo

en: here
tr: buraya

en: Class
tr: Sınıf

en: External
tr: Harici

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: Already exists
tr: Zaten var

en: File storage
tr: Dosya depolama
